Velikost pisave

Pred zadnjimi tremi krogi 1. B lige so otanj?ani prili do zmag nad uemberkom in Fuinarjem.

skupinska

Odbojkarji otanja Topolice so v 17. krogu 1B. lige gostili uemberk in zmagali s 3:1 (-24, 12, 20, 20). Tekmo so bolje za?eli gostje iz uemberka, po uspenem bloku Jake Petkovi?a so povedli z 10:6. V nadaljevanju so se doma?ini prebudili in izid po bloku Luke Lazarja izena?ili na 17:17, a so bili v kon?nici gostje bolj zbrani, niz pa se je kon?al z dvema zaporednima napakama doma?e ekipe.

Izgubljeni niz je varovance Zorana Keda?i?a v nadaljevanju prebudil. V drugem nizu so po bloku grkega novinca Lamprosa Pikatoudisa povedli e z 8:3, prednost pa je po veliko boljih za?etnih udarcih in igri v obrambi e nara?ala. Gostujo?i trener Tom Pe?ar je poskual z menjavami, a so bili gostje izjemno u?inkoviti in razigrani.

Tudi v tretjem nizu smo videli podobno zgodbo, tokrat je bil razigran predvsem sprejemalec Primo Trobi, otanj?ani pa so imeli v kon?nici osem to?k prednosti (22:14). Gostje iz uemberka so se pribliali na 22:18, zato je trener otanj?anov zahteval minuto odmora, niz pa je s to?ko zaklju?il Trobi.

V ?etrtem nizu smo spremljali izena?en za?etek, gostje so skuali priti do izena?enja v nizih. Po napaki na servisu je uemberk povedel z 11:8, a sta Lazar in Trobi s po dvema to?kama poskrbela za hiter preobrat. Za najve?jo razliko je poskrbel Vid Ramak, ki je dosegel kar tri ase zaporedoma. uemberk se je e priblial na 23:20, po time-outu pa sta Lazar in Trobi odlo?ila zmagovalca tekme.

V 18. krogu pa so se nai fantje odpravili na vedno zanimivo gostovanje k Fuinarju. V letonji sezoni so na prvi tekmi v otanju zmagali s 3:0, v Ravnah na Korokem pa so po pravem maratonu slavili s 3:2. Tudi v tretje so bili otanj?ani bolji, in sicer s 3:1 (21, -20, 19, 20).