Velikost pisave

rsz aob_3487a

Odbojkarji otanja Topolice so v 19. krogu 1. B lige v doma?i dvorani gostili ekipo Radencev in zmagali s 3:1 (18, 14, -23, 22).

Pred zadnjimi tremi krogi 1. B lige je postalo jasno, da se bosta za mesto v Sportklub 1. A DOL merili ekipi otanja Topolice in ?rnu?, ki sta razred pred ostalimi ekipami v ligi, na vrhu pa ju trenutno lo?i le to?ka.

otanj?ani so v letonji sezoni Radence na doma?ih tleh premagali s 3:0, na gostovanju pa s 3:2. V tekmi 19. kroga je bil izid 3:1 (18, 14, -23, 22) v korist otanj?anov. Na tokratnem obra?unu so doma?ini za?eli zelo odlo?no in hitro prili do prednosti 4 to?k. Radenci so se uspeli vrniti v igro, ekipi sta bili na 17. to?ki izena?eni. Nato pa je sledila serija doma?inov na za?etni udarec Luke Lazarja, dosegli so kar est to?k zapored, od tega je Lazar dve dosegel s servisom.

Drugi niz je bil odlo?en zelo hitro. Doma?ini so po servisih Dimitrija Sidiropolousa povegli s 6:0. Gostujo?i trener je skual serijo prekiniti s prekinitvami in menjavami, a je prednost po napaki Tomaa Horvata na servisu znaala e 11 to?k (13:2). Niz se je kon?al po uspenem napaku Luke Lazarja.

Radenci so se po gladko izgubljenem drugem nizu in po zaostanku z 0:2 pobrali. Doma?ini so imeli veliko teav na sprejemu, prav tako so greili na za?etnih udarcih, Radenci pa so to uspeli izkoristiti in povessti s 4:9. Pomagale niso niti menjave. Po asu Tomaa Horvata so gostje povedli s 23:19 in uspeli osvojiti niz.

V ?estrtem nizu so doma?i zaigrali bolje ter po napaki pri podaji gostov povedli s 7:2. Prednost so uspeli ohraniti skozi celoten niz, ?eprav so se Radenci po dveh napakah podajalca Sidiropoulosa uspeli pribliati le na to?ko zaostanka. Prvo zaklju?no ogo je doma?im priigral Bor Jese Rotar, tekma pa se je kon?ala po napaki gostov.

Pri doma?ih je bil naju?inkoviteji Primo Trobi s 17 to?kami, 16 jih je dodal Luka Lazar, 15 pa Denis Robida. Pri gostih je bil naju?inkoviteji Toma Horvat z 18 to?kami