Velikost pisave

Na derbiju s ?rnu?ami potrdili prvo mesto, v osmini finala s Krko

Zadnji, 21. krog rednega dela 1. B lige je prinesel derbi med ekipama otanja Topolice in ?rnu?ami, ki so ga s 3:2 (23, -22, 19, -22, 13) dobili otanj?ani in tako osvojili 1. mesto v 1. B ligi.

veselje

Zadnji krog 1. B lige je prinesel zanimiv in razburljiv derbi letos dveh najboljih ekip otanja Topolice in ?rnu?. Ekipi je pred medsebojno tekmo na lestvici lo?evala le to?ka v korist otanj?anov. Doma?a ekipa je bila e pred tekmo okrnjena, saj si je na enem od treningov pred tekmo kapetan Denis Robida pokodoval gleenj, namesto njega je na mestu korektorja za?el Luka Volovlek, v nadaljevanju pa je na tem igralnem poloaju zaigral Urban Fuir.

Prvi niz je bil izjemno izena?en in napet, nobena od ekip si ni priigrala ve?je prednosti. Pred samo kon?nico so s 16:13 povedli doma?ini, a so odbojkarji ?rnu? po napaki v napadu doma?e ekipe povedli z 19:18. Ekipi sta se v kon?nici borili za vsako ogo, to se je otanj?anom obrestovalo tudi akciji, po kateri so po bloku povedli z 22:21. Prvo zaklju?no ogo so si otanj?ani priigrali po dveh zaporednih napakah gostov, ogo sta v avt poslala tako Jaka Seek kot Bine Slovnik. Do vodstva z 1:0 so doma?i prili po to?ki Bora Jeseja Rotarja.

V drugem nizu so Ljubljan?ani od prve to?ke krenili silovito. Na za?etni udarec izkuenega ana Novljana so prili so hitrega vodstva z 10:3. Pri rezultatu 16:11 pa je prilo do neljubega dogodka in pokodbe pri ?rnu?anih. Martin Valen?i? je nerodno pristal in si pri tem pokodoval koleno. Po dalji prekinitvi je sledila serija sedmih zaporednih to?k otanj?anov, a niz je kljub temu pripadel gostom.

Izgubljen niz je o?itno podgal doma?ine, ki so za potrditev prvega mesta potrebovali le dva osvojena niza. Spet so zaigrali zelo zbrano tako v napadu kot v obrambi, prav tako so dobro servirali. Po izena?enem za?etku je pri rezultatu 15:14 doma?a ekipa nanizala tri zaporedne to?ke - najprej je bil v napadu uspeen Primo Trobi, nato e na za?etnem udarcu, za tretjo zaporedno to?ko pa je bil uspeen e doma?i blok. Ta niz je doma?im dal krila, vodstva niso ve? izpustili iz rok, zmago z 2:1 v nizih in s tem prvo mesto pa je z asom potrdil Luka Lazar.

Ko so ?rnu?ani ostali brez teoreti?nih monosti za prvo mesto, je trener Jurij avbo dal prilonost tudi rezervistom, ti so izkoristili svojo prilonost in izid v nizih izena?ili na 2:2. V petem nizu pa so doma?i spet zaigrali veliko bolje in se na koncu po to?ki Bora Jeseja Rotarja veselili 20. zmage na 21 tekmah. V osmini finala se bodo otanj?ani pomerili z novomeko Krko, ?rnu?e pa s Ho?ami.

Najve? to?k sta v doma?i ekipi dosegla Primo Trobi (22) in Bor Jese Rotar (21), pri gostih je bil s 14 to?kami naju?inkoviteji Matic Rojnik.

"?estitke fantom za zmago! Potem ko smo med tednom ostali brez naega kapetana Robide, ki si je zvil gleenj, so danes fantje prikazali nekaj kar krasi samo velike ekipe. Fantje so stopili skupaj, dvignili nivo igre in z neverjetno eljo in borbenostjo premagali zelo dobro ekipo s ?rnu?, e enkrat ve? se je pokazal karakter te ekipe zaradi katerega so danes zmagovalci. 20 zmag v sezoni, brez ve?jih nihanj in neporaeni v doma?i dvorani so podatki, ki niso tako zanemarljivi in jih je v portu teko dose?i. Prvi cilj je tako doseen, pred nami je e eden, izredno zahteven, a verjamem, da bomo na koncu uspeni," je po koncu tekme povedal trener Zoran Keda?i?.