Velikost pisave

Po maratonu v Novem mestu konec sanj o ?etrtfinalu

sostanj krka 4

Odbojkarji otanja Topolice so na tretji, odlo?ilni tekmi osmine finala Sportklub 1. A DOL za las izgubili s Krko. Novome?ani so bili bolji s 3:2 (-15, 17, -22, 22, 13).

Po zmagi na prvi tekmi v otanju in po porazu v Novem mestu na drugi tekmi osmine finala je o zmagovalcu in potniku v ?etrtfinala odlo?ala zadnja, tretja tekma. Tudi na tej so imeli prednost doma?ega terena odbojkarji Krke, nai odbojkarji pa so pokazali veliko ve? odlo?nosti in borbenosti kot na drugi tekmi. al to na koncu ni bilo dovolj. otanj?ani so sicer izjemno za?eli tekmo in prvi niz po bloku Bora Jeseja Rotarja dobili s 25:15, v nadaljevanju pa so se zbudili tudi doma?ini in hitro izena?ili na 1:1 (25:17). V tretjem nizu je na parket stopil tudi Denis Robida, ki je moral kar nekaj tekem izpustiti zaradi pokodbe glenja, tokrat pa je stisnil zobe in pomagal ekipi. otanj?ani so prav po napadu Robide prili do prednosti 23:19, ki je niso izpustili iz rok. V ?etrtem nizu so doma?ini v kon?nici pokazali ve? zbranosti in jasno je bilo, da bo o zmagovalcu odlo?al peti niz.

sostanj krka 5

Ekipi sta se izmenjevali v vodstvu, spremljali smo lahko izjemno borbeno igro za vsako ogo na obeh straneh. Varovanci Zorana Keda?i?a so po asu Pitakoudisa ter bloku Robide poskrbeli za preobrat in povedli z 11:9. Pulko je odgovoril z dvema zaporednima to?kama in poskrbel za izena?enje. Ekipi sta bili izena?eni tudi na 13:13, za prvo zaklju?no ogo Krke je poskrbel najbolji posameznik tekme Zlatko Pulko, v naslednji to?ki pa je sodnik pokazal, da je napad Denisa Robide kon?al v avtu in zmage ter obstanka v Sportklub 1. A DOL so se veselili Novome?ani.

Trener Keda?i? po tekmi ni skrival razo?aranja po izgubljeni prilonosti: "?estitke Novome?anom po treh tekmah in hudem boju so bili bolji nasprotnik. Sam na poraz ne gledam skozi zadnji dve to?ki petega niza, imeli smo ogromno prilonosti skozi tekmo, ko bi lahko odigrali bolje in zadeve reili v svojo korist prej, a se to ni zgodilo. Za nami je odli?na sezona, a s ?rno piko, saj glavnega cilja nismo dosegli. A je potrebno priznati, da so fantje naredili ogromen napredek, tako na individualni ravni, da o ekipnem duhu in pristopu, ki so ga kazali skozi celotno sezono v dresu otanja Topolice sploh ne izgubljam besed. Prekinitve, pokodbe, igralci, ki so prenehali z igranjem, ni? ni vplivalo na ekipo, nemoteno, stabilno in izredno konstantno smo speljali sezono v 1.B ligi. Osvojili 1.mesto in zato bi ?estital vsem vpletenim v klubu."

sostanj krka 3

Ob koncu se je dotaknil e tekmovalnega sistema v letonji sezoni: "Na koncu ne morem mimo tega, milo re?eno, smenega sistema tekmovanja, ki ne nagrajuje tistega, ki bi si to zasluil, pa? pa ravno nasprotno: deluje v korist slabega. Ne samo, da za doseke po koncu sezone v 1.B DOL nismo bili nagrajeni z direktno uvrstitvijo v viji rang tekmovanja, kot je bilo to v preteklosti, za nagrado smo dobili igranje odlo?ilnih dveh tekem osmine finala v gosteh. Ti fantje bodo zame vedno zmagovalci, ekipa, ki si zaslui vso spotovanje. Glave gor in gremo dalje!"